Recepty pro Vás

Napište mi


[CNW:Counter]

Domácí utopenci

Suroviny

1 balíček Deka (přípravek k nakládání okurek a zeleniny), porcelánový či kameninový hrnec o obsahu něco přes 2 litry (případně skleněná třílitrová láhev), 1,5 l vody, 0,5 l octa, 400-500 g cibule, 20 špekáčků (což je něco přes kilo, ale nálev stačí do 2 kg), 6 kuliček nového koření, 3 bobkové listy, 1 lžíce moučkového cukru (nebo 2-4 pecičky umělého sladidla), může být 4-6 menších plátků křenu a 1/2 feferonky - když děláme pro rodinu, nedáváme.

Postup

Svaříme vodu s octem, vsypeme celý (nikdy nedělit na několik nálevů!) obsah 100 g balíčku Deka, povaříme asi 4 minuty a necháme chladnout. Špekáčky oloupáme, rozkrojíme napůl, ale nedokrojíme (můžeme nechat i vcelku) a do hrnce či sklenice je vkládáme do vrstev rozevřeným řezem dolů střídavě s cibulí nakrájenou na kolečka.
Prosypeme cukrem, pokud jsme zvolili umělé sladidlo, necháme ho rozpustit ve vařícím nálevu, přidáme další koření a zahrne téměř chladným nálevem. Nechá me zrát ve špajzce 10 dní, pokud nevydržíme, alespoň týden.


Ser un campeón en la ruleta es de lo más sencillo si sigue todos los consejos que le facilitamos desde nuestro casino online… y si aún así descubre que no es para usted, !no se preocupe! Puede probar suerte en algún otro juego como las tragamonedas, o el blackjack